Košičania prehrali na domácom ľade s Bystricou 2:4

19.01.2014 Celý región

Košice 19. januára (TASR) - Domáci hráči začali v Steel aréne aktívne a už v 2. minúte preveril pozornosť banskobystrického gólmana Jenčík. "Barani" pohrozili v 8. minúte, keď v oslabení ohrozil košickú bránku Lunter. Ešte v tej istej minúte pálil na opačnej strane spoza hráča Bicek, ale Košarišťan znova úspešne zasiahol. Košičania si v ďalších minútach vytvorili tlak, v 11. minúte po úniku v presilovej hre neuspel Spilar, o tri minúty neskôr neprekonal banskobystrického brankára ani Jenčík. Rovnako si počínal v 16. minúte po tvrdej strele Jokeľ a stav nezmenila ani dobrá príležitosť Sojčíka. V závere prvej tretiny mohol otvoriť skóre duelu hosťujúci White, Riečický si s jeho blafákom dokázal poradiť.

V 22. minúte sa v oslabení dostal po Bartošovej prihrávke do úniku Jenčík, no netrafil priestor bránky. Skóre duelu otvoril o dve minúty neskôr hosťujúci obranca Rosandič, ktorý po ľade nahodil puk na bránku a ten skončil až Riečického chrbtom - 0:1. Radosť z gólu trvala iba 49 sekúnd, pretože Sojčík so šťastím vyrovnal na 1:1. "Barani" udreli po druhý raz v zápase v 26. minúte, keď sa pred Riečickým zblízka presadil Konečný - 1:2. O dve minúty neskôr už hostia vyhrávali o dva góly, Hudec sa ocitol pred košickou bránkou sám a nekompromisne skóroval - 1:3. V 31. minúte mohli znížiť na rozdiel jedného gólu Češík so Skalickým, ale Košarišťan podržal svoj tím. O štyri minúty neskôr vyprodukoval obrovskú chybu v obrannej tretine domácich Macejko, ktorý poslal puk priamo na hokejku Gašpara, ten našťastie pre "oceliarov" minul priestor Riečického bránky. Skóre sa predsa len menilo v 38. minúte, keď Whiteovu strieľanú prihrávku tečoval Lamper - 1:4. Už o 49 sekúnd neskôr korigoval na 2:4 Marcinko.

V úvode tretieho dejstva sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému Češík s Bicekom, ale druhý menovaný nechal vyniknúť brankára hostí. Domáci hráči sa čoraz častejšie tlačili pred bránku súpera, no v 48. minúte Košarišťan zlikvidoval i zakončenie Spilara. Vzápätí defenzíva hostí vyrobila chybu, ale Bicek netrafil odkrytú bránku. Napriek snahe domácich urobiť niečo s výsledkom už gól nepadol, hostia totiž dobre vykrývali priestor pred svojim gólmanom a nepúšťali ich do vyložených šancí. V 58. minúte mohol ešte prikrášliť výsledok Heizer, ale zoči-voči Riečickému neuspel.

HC Košice - HC‘05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)
Góly: 24. Sojčík (Spilar), 39. T. Marcinko - 24. Rosandič (Lunter, Predajniansky), 26. R. Konečný (White), 28. M. Hudec (White), 38. Lamper (White, Bambúch)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Macháček (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lokšík - M. Korba, Smrek, 3297 divákov

Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, T. Hrnka, Bicek - Jokeľ, Češík, Skalický

Banská Bystrica: Košarišťan - Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch - M. Hudec, White, R. Konečný - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - Kadura, R. Gašpar, Bendík

Anton Tomko, tréner HC Košice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sa hralo na jednu bránku, no nepremenili sme množstvo šancí. Bystrica využila z minima maximum a strelila nám štyri góly. Boli sme málo agresívni v priestore pred bránkou, pretože góly padali po dorážkach, až na prvý zásah. Do tretej tretiny sme išli s cieľom urobiť niečo s výsledkom, znova sa hralo na jednu bránku, ale hostia dobre bránili."

Vladimír Országh, tréner HC'05 Banská Bystrica: "Sme spokojní s výsledkom aj výkonom. Body sa zo Steel arény nenosia ľahko. Prečkali sme úvodný tlak, počas ktorého domáci nasadili naozaj vysoké tempo. Podržal nás i brankár a v druhej tretine sme čakali na šance, ktoré sme i premenili. V treťom dejstve sme sa zamerali na dôkladné bránenie a nakoniec sme to uhrali. Chalani podali zodpovedný výkon a patrí im vďaka."

xxxxxxxxx

Zvolenčania prehrali s Piešťanmi 3:8

Zvolenčania to proti dobre naladeným Piešťancom nemali vôbec ľahké. Snaha trojbodovo zabrať proti tabuľkovo lepšiemu súperovi bola zrejmá, no akoby úplne zviazala ruky a nohy. Hneď v úvode ju potlačil inkasovaný gól Haringa v 4. min, zblízka, keď rozhodca signalizoval faul brankára Šimka na strelca gólu. Šok pre domácich znamenal druhý gól Piešťan po necelých dvoch minútach, po spolupráci s Melichárkom ho vyťažil Chylo v podstate do prázdnej bránky a tréner Šupler si vybral extrémne rýchly time-out už v 6. min. Šance na hokejkách Zvolena sa rodili zriedka, jednu z nich spálil Bortňák v 10. min a o pár desiatok sekúnd neskôr prišiel ďalší trest. Pred bránkou našiel Mišura voľného Románka a Šimko kapituloval tretí raz. Studenú sprchu ťažko Zvolenčania znášali, najmä keď sa zmenila na ľadovú. V 17. min dokonca v oslabení ako na tácke po chybe v rozohrávke ponúkli štvrtý úder Melichárkovi. Ku gólostroju prvej tretiny predsa len prispeli aj domáci, v 18. min dorazil puk do bránky Škvaridlo a vykresal tak slabú nádej na zvrat.

Po prestávke sa žiadalo zabojovať, domáci sa však trápili naďalej a dvakrát im nepomohla ani presilovka. V tej druhej dokonca po chybe Brabenca inkasovali, Holovič v 32. min učebnicovo premenil nájazd a so Zvolenčanmi to vyzeralo veľmi biedne. Aj keď Bortňák v 37. min presnou forhendovou strelou znížil na rozdiel troch gólov, manko bolo priveľké aj preto, že hostia bleskurýchlo odpovedali a šiesty raz trafili do čierneho. V 38. min Románek bombou udržal Zvolenčanov na dištanc a do tretej tretiny si 'havrani' odniesli lukratívny štvorgólový náskok.

Sekundy v nej rýchlo ubiehali a v 43. min ich podfarbil nepremenený samostatný nájazd Haringa. Onedlho bol už Lušňák pri dorážke presnejší a zmaril tak akúkoľvek diskusiu o tom, kto bol pánom na ľade. Na tomto fakte nič nezmenil ani dotlačený puk Podkonického do siete v 49. min a ďalší piešťanský 'klinec do domácej rakvy' v 51. min po samostatnom nájazde Haringa.

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 3:8 (1:4, 1:2, 1:2)
Góly: 18. Škvaridlo (Hraško, A. Podkonický), 37. Bortňák (Škvaridlo, L. Pokovič), 49. A. Podkonický (Bortňák, L. Pokovič) - 4. Haring (Mišura, Románek), 6. Chylo (T. Melichárek, Bučka), 11. Románek (Mišura), 17. T. Melichárek (S. Saliji), 32. Holovič, 38. Románek, 44. Lušňák (Brňák, Stupka), 51. Haring (Mišura)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: J. Konc, Orolín - Bednár, Snášel, 1365 divákov

Zvolen: M. Šimko (21. Cibuľa) - Obšut, J. Hertl, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, A. Podkonický - Puliš, M. Jurík, V. Baláž - Ľ. Zuzin, Čanky, Martin Ďaloga

Piešťany: Šúrek - Rais, Brňák, A. Hruška, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, Románek

xxxxxxxxx

Skalica prehrala so Žilinou 5:6

Úvodná minúta zápasu patrila hosťom. Najskôr sa Šterbákova delovka odrazila od žŕdky späť do hry, no následná Tomasova strela už rozvlnila sieť za Lipovským. Odpoveď prišla v 3. minúte, keď sa pred bránkou dobre zorientoval Obdržálek - 1:1. Do vedenia sa domáci dostali presným zásahom Bruna Mráza už o minútu neskôr. V tejto časti hry mala Skalica miernu prevahu, no v 8. minúte dal o sebe vedieť opäť Tomas. Svojím druhým gólom v dueli vyrovnal na 2:2, navyše z bránky vyhnal Lipovského, za ktorého prišiel Romančík. Tomu však vydržalo čisté konto len desať minút, keď ho v závere prvej časti hry prekonal Kalla - 2:3.

V druhej tretine mali Žilinčania opäť viac z hry. Domácich dokázali pritlačiť v ich obrannej tretine, no tí sa vymanili spod tlaku počas presilovej hry. V 29. minúte pochybila defenzíva hostí a osamotený Kropáč pohodlne skóroval - 3:3. Vedenie na stranu hostí však už o tri minúty neskôr strhol Tomas, keď po skvelom zakončení zavŕšil hetrik.

Na začiatku tretej tretiny sa domáci snažili o zvrat skóre. Vyrovnať sa im podarilo v 46. minúte, keď sa počas presilovky presadil Obdržálek. Následne sa Záhoráci dostali do tlaku, no ich strelecké pokusy buď neboli presné, alebo ich likvidoval dobre chytajúci Koutský. V 51. minúte spravili domáci chybu v obrane a Tomas dostal hostí efektným blafákom opäť do vedenia a zároveň si pripísal štvrtý gól. Po ďalšej chybe defenzívy prišiel aj ďalší gól, na rozdiel dvoch presných zásahov zvýšil Drevenák. V závere sa nádej podarilo vykresať ešte Školiakovi počas hry bez brankára, no do konca už ďalší gól nepribudol.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 5:6 (2:3, 1:1, 2:2)
Góly: 3. Obdržálek (R. Školiak, M. Preisinger), 4. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 29. R. Kropáč (Mikéska, Stieler), 46. Obdržálek (Vyrůbalík, R. Školiak), 59. R. Školiak (Staňo) - 1. R. Tomas (Dlouhý), 8. R. Tomas (Dlouhý), 18. Kalla (Valášek), 32. R. Tomas (T. Varga), 51. R. Tomas, 53. Drevenák (Linet)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, Sčensný, 1386 divákov

Skalica: M. Lipovský (8. P. Romančík) - Staňo, Vyrůbalík, Mikéska, Barák, M. Srnec, Krejčiřík - M. Preisinger, R. Školiak, Obdržálek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč - Kutálek, B. Mráz, Šátek

Žilina: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Čavrk, Linet, Drevenák - Bene, Rehák, Vaculín

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Góly: 10. H. Ručkay (Lelkeš, D. Milo), 15. P. König (L. Novák, R. Tománek), 30. P. König (M. Segľa, R. Mráz), 59. M. Segľa (Nádašdi, Stümpel), 60. Miroslav Kováčik - 27. Fujerík (Rusina, Rožník), 35. Rožník (Kolena, Fujerík), 55. J. Cíger (Dírer)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: L. Novák 5+DKZ za nešportové správanie, Nádašdi DKZ za nešportové správanie - Kolena DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Junek, Tvrdoň, 3276 divákov

Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech - H. Ručkay, Lelkeš, Miroslav Kováčik - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - Bajtek, J. Ručkay, R. Mráz

Martin: Dzubina - Matejka, P. Smrek, J. Perniš, I. Ďatelinka, Brcko, Rusina, Tupý - Markovič, Galamboš, Važan - Kolena, Fujerík, Rožník - Themár, Dírer J. Cíger - L. Klíma, Pokrivčák, Šugár

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:4 po predĺžení (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 3. S. Takáč (Paukovček), 19. Štals (A. Kroták, Fabian), 40. Matúš Paločko (M. Nagy), 51. R. Sýkora (Štals), 64. Mlynarovič - 3. Šimíček (O. Rusnák, T. Lipták), 22. D. Buc, 23. T. Klíma (O. Mikula), 36. O. Mikula
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:3, rozhodovali: Lauff, Jonák - Holienka, Valach, 1842 divákov

Poprad: Sidor (23. Masalskis) - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Štals, A. Kroták - Paukovček, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Gápa, Belluš

Trenčín: Lašák - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, F. Nemček, Ryzák - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - Kútny, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták